گالری عکس و عکاسی
عکاسی از جمله اختراعات بشری بوده که سریعاٌ جایگاه خود را در سراسر جهان پیدا کرده و جوابگوی بخش عظیمی از نیازهای بشر امروزی شد که وارد دنیای ناشناخته علم و صنعت گشته بود. این ابداع در کشورهای اروپایی با جنجالی به نام هنر عکاسی روبرو گشت که باعث پیشرفت سریع آن در مدت زمانی بسیار اندک شد. چنانچه در عرض کمتر از دویست سال امروزه شاهد دوربینهای دیجیتالی فوق پیشرفته، لنزهای با کیفیت بسیار بالا و همچنین سینماهای سه بعدی و ... هستیم. 
جالب است که این ابداع در مدت زمانی کمتر از 5سال وارد ایران شد، و بعلت استقبال ناصرالدین شاه قاجار از آن، رونق بسیار گرفت. اگرچه برخلاف سالهای ابتدایی، روند پیشرفت صنعت و هنر عکاسی در ایران با رکود مواجه شد و درخشان ترین دوران را در تاریخ عکاسی همان سالهای ابتدایی ورودش به ایران میدانند. با این حال از آن زمان عکاسانی بودند که به همراه شخصیتهای مهم مملکتی به مناطق مختلف ایران بسفر می کردند و عکس هایی از نقاط مختلف تهیه میشد.
بعد از 5 سال که ا اختراع عکاسی گذشته بود، علی خان والی اولین دوربین را وارد ایران کرد و عکسهایی از عزاداری ایران ثبت نموده و جای بسی خوشحالی برای پژوهشگران اردبیلی است که والی در دو نوبت حاکم اردبیل بوده و علاوه بر مراسمات، اماکن، مناطق و اشخاص از مراسم عزاداری اردبیل نیز عکس به یادگار گذاشته است.


                    
 
  
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
منبع موزه شهرداری اردبیل
تعداد بازدید : ۴۰۷